Úspora vytápění

Tepelná izolace

Fólie na prosklení pro návratnost tepla z topných těles pro snížení nákladů na vytápění a snížení rosení skel.

Zimní zahrada s tepelně izolační fólií SOLAR 50 C

Proč tepelně izolační fólie fungují?

Izolační fólie na okna fungují na principu speciálních selektivních vrstev, které jsou na fólii napařeny. Vlastností těchto selektivních vrstev je absorpce tepla, infračervené tepelného záření z topných těles, a odrážení tepla zpět do interiéru. 

Fólie pro tepelnou izolaci snižují únik tepla z místnosti ven a chrání před UV paprsky, které prostupují našimi okny. Tepelně izolační fólie zabraňují prostup tepla oknem až o 64 %, což má následně pozitivní dopad na účty za energii, zejména z dlouhodobého hlediska.

Vlastnosti tepelně izolačních fólií

 • snižují náklady na vytápění a omezují rosení skel
 • snižují tepelné ztráty okny až o 64%
 • optimální poměr mezi tepelnou izolací a propustností světla
 • zachovávají přirozené osvětlení interiéru
 • zadrží 99% škodlivého UV záření
 • unikátní vrstva proti poškrábání
 • účinná ochrana zboží a maleb proti ztrátě barevnosti
 • omezují zhoršení struktury textilních tkanin
 • snižují náklady na vytápění
 • dotvářejí jednotný estetický vzhled budovy
 • v létě napomáhají k udržení chladnějšího interiéru
 • termoizolační fólie se instalují na vnitřní stranu skla
Zimní zahrada s tepelně izolační fólií SOLAR 50 C
SOLAR 50 C instalovaná na vnitřní straně skla pro tepelnou návratnost během topné sezóny.

Co je izolační okenní fólie? 

Izolační okenní fólie se aplikuje na okna za účelem kontroly pohybu tepla z našeho domova nebo pracoviště. Cílem izolačních fólií je zajistit dlouhodobou úsporu energie blokováním úniku tepla z místnosti během zimy. Fólie se aplikují přímo na sklo. Fólie na sobě má z jedné strany již nanesené akrylátové lepidlo, které se dobře spojí s prosklenou plochou při instalaci mokrou metodou. Skla s izolační fólií zajišťují nezkreslený pohled ven z okna a pro oko je zisk denního světla do našeho domova prakticky stejný. V našem domově nebo na pracovišti nebudeme mít pocit, že je místnost po instalaci fólie šerá nebo je v místnosti přítmí. Izolační fólie mají externí reflexi, díky níž vzniká lehký a decentní zrcadlový efekt, díky kterému získáme automaticky v denních hodinách více soukromí a zabrání se nechtěným pohledům z okolí do interiéru.       

Proč investovat do izolační okenní fólie? 

Nabízí se hned několik důvodů proč je izolační okenní fólie dobrou investicí pro bytovou jednotku, rodinný dům, prodejnu s výlohami nebo kancelářské prostory.

Úspora energie

Jak již bylo zmíněno, je skutečností, že izolační okenní fólie mohou snížit náklady na energii. Udržením tepla v zimních měsících je potřeba méně energie k vytápění prostoru, ať už jde o kancelář nebo obývací pokoj.

Dlouhodobé úspory

Izolace okenních fólií má potenciál vrátit se za pouhé 3-4 roky a interní izolační fólie by neměla vyžadovat výměnu po dobu 15 - 20 let. To znamená, že vaše počáteční investice bude i nadále poskytovat úspory po více než deset let. Tento typ investice je ideální pro komerční perspektivu, kde mohou být náklady na energii vysoké a příjmy mohou kolísat.

Levnější než výměna okna

I když počáteční náklady na instalaci izolační okenní fólie se mohou zdát vysoké ,zvláště pokud jsou aplikovány do celého rodinného domu nebo ne celou kancelářskou budovu. Když však porovnáme náklady na modernizaci zasklení s dvojitým a trojitým zasklením nebo kompletní výměnu oken, cena okenní fólie je mnohem nižší a může poskytnout dostatečné a dlouhodobé výhody. Pokud se však vyskytnou problémy s těsněním nebo rámy oken, které způsobují průvan, pak je potřeba řešit výměnu těsnění a okna samotná.

Nedostatky izolační okenní fólie

Existují určité problémy, které mohou vzniknout , zejména, když instalaci nedokončí profesionál. Fólii je možné instalovat celoročně za předpokladu, že jsou místnosti vytápěné. Izolační fólie proti úniku tepla se aplikují vždy na vnitřní stranu prosklení mokrou metodou. Předpokladem pro dobrý výsledek instalace je správné očištění a odmaštění plochy skla. Dalším faktorem je, aby se v místnosti omezila na maximum prašnost. Instalace fólií je již dokončovací stavební práce, kdy v okolí nejsou další činnosti a práce, které by zvedaly prach. 

Tepelně izolační fólie SOLAR 50 C
Tepelně izolační fólie SOLAR 50 C
Tepelně izolační fólie SOLAR 50 C
Keramická tepelně izolační fólie PerLite 70
Keramická tepelně izolační fólie PerLite 70